Sort by

AaronHundreds has logged 250 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Pavement: Slow Century

Pavement: Slow Century

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
An Evening with Tim Heidecker

An Evening with Tim Heidecker

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
You Owe Me One

You Owe Me One

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
True Stories

True Stories

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Making of Only Yesterday

The Making of Only Yesterday

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
No Time To Look Back

No Time To Look Back

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Real Life

Real Life

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
Read the review Edit this entry  
15
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Evocateur: The Morton Downey Jr. Movie

Evocateur: The Morton Downey Jr. Movie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Fly

The Fly

1986
×
Read the review Edit this entry  
12
I Want My MTV

I Want My MTV

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Polyester

Polyester

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nat Turner: A Troublesome Property

Nat Turner: A Troublesome Property

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Kate Plays Christine

Kate Plays Christine

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Six O'Clock News

Six O'Clock News

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
UHF

UHF

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Abacus: Small Enough to Jail

Abacus: Small Enough to Jail

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stevie

Stevie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Day He Arrives

The Day He Arrives

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Vera Drake

Vera Drake

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Point

The Point

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
24 Hour Party People

24 Hour Party People

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jasper Mall

Jasper Mall

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Miracle Mile

Miracle Mile

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Okja

Okja

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beaver Trilogy Part IV

Beaver Trilogy Part IV

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Target Shoots First

The Target Shoots First

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Like Killing Flies

I Like Killing Flies

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inception

Inception

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
½
Read the review Edit this entry  
19
The Oath

The Oath

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Year

Another Year

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ida

Ida

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Small Soldiers

Small Soldiers

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sideways

Sideways

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Savages

The Savages

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry