• House of Gucci

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Humans

    ★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Dune

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Pig

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • CODA

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • The Father

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Downhill

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Timmy Failure: Mistakes Were Made

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Boys State

    ★★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½