RSS feed for Aaron
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Killer of Sheep

Killer of Sheep

1978
×
Edit this entry  
25
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
25
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Fanatic

The Fanatic

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★
Edit this entry  
21
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★½
Edit this entry  
20
Airplane!

Airplane!

1980
×
Edit this entry  
20
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Edit this entry  
16
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★
Edit this entry  
08
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★½
Edit this entry  
04
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★
Edit this entry  
15
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Love

Love

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
Edit this entry  
10
Side by Side

Side by Side

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★
Edit this entry  
05
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Edit this entry  
05
Gimme Shelter

Gimme Shelter

1970
×
★★★
Edit this entry  
04
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Making 'Do the Right Thing'

Making 'Do the Right Thing'

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★
Edit this entry  
27
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
Edit this entry  
26
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★
Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★½
Edit this entry  
22
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★
Edit this entry  
22
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
North by Northwest

North by Northwest

1959
×
★★★★½
Edit this entry  
21
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry