• Fear Street: 1666

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • Black Widow

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Loki

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • High Rivals

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★½

  • Tiger

    ★★★½

  • Dirty Money: Vol. 1

  • Education

    ★★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ½

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Canvas

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ½

  • Run

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Dar-Dar

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★★

  • The Rental

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • 8:46

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Wrong Missy

  • Mark Normand: Out To Lunch

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Chris D'Elia: No Pain

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★½

  • Last and First Men

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Surge

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★