• The Man From Toronto

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★

  • Wolf Like Me

    ★★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • True Story

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Black as Night

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Dashcam

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Voyeurs

    ★★

  • Sweet Girl

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Aftermath

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • JFK Revisited: Through the Looking Glass

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Forever Purge

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • Plan B

    ★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • The Djinn

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • Sasquatch

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Safer at Home

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • Canvas

    ★★★

  • The Other Side

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Nocturne

    ★★★