• Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Godmothered

    ★★½

  • Monster Hunter

    ★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • A Babysitter's Guide to Monster Hunting

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The Sleepover

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Greenland

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ★★

  • Scoob!

    ★½

  • Extraction

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★

  • Mulan

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • My Spy

    ★★½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Playing with Fire

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★