RSS feed for aarontrites
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tango & Cash

Tango & Cash

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★
Edit this entry  
19
Charley and the Angel

Charley and the Angel

1973
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Search for the Gods

Search for the Gods

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Christmas Miracle in Caufield, U.S.A.

Christmas Miracle in Caufield, U.S.A.

1977
×
Read the review Edit this entry  
08
Dad... Can I Borrow the Car?

Dad... Can I Borrow the Car?

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Thing: Terror Takes Shape

The Thing: Terror Takes Shape

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Miracle

Miracle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Cutlass

Cutlass

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swing Shift

Swing Shift

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Edit this entry  
14
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Edit this entry  
13
Silkwood

Silkwood

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Horse in the Gray Flannel Suit

The Horse in the Gray Flannel Suit

1968
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
23
Interstate 60

Interstate 60

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Unlawful Entry

Unlawful Entry

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mean Season

The Mean Season

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Guns of Diablo

Guns of Diablo

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Now You See Him, Now You Don't

Now You See Him, Now You Don't

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Strongest Man in the World

The Strongest Man in the World

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Deadly Tower

The Deadly Tower

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Touchback

Touchback

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Computer Wore Tennis Shoes

The Computer Wore Tennis Shoes

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
★★★
Edit this entry  
18
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
City Lights

City Lights

1931
×
★★★½
Edit this entry  
29
From Here to Eternity

From Here to Eternity

1953
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★½
Edit this entry  
01
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★½
Edit this entry  
19
Modern Times

Modern Times

1936
×
★★★★
Edit this entry  
18
Mutiny on the Bounty

Mutiny on the Bounty

1935
×
★★★½
Edit this entry  
11
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Edit this entry  
07
Nashville

Nashville

1975
×
★★★½
Edit this entry  
05
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★½
Edit this entry  
30
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★½
Edit this entry  
29
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★½
Edit this entry  
28
Double Indemnity

Double Indemnity

1944
×
★★★★
Edit this entry  
27
Lawrence of Arabia

Lawrence of Arabia

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Manchurian Candidate

The Manchurian Candidate

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Yankee Doodle Dandy

Yankee Doodle Dandy

1942
×
★★
Edit this entry