• House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • The Curse of La Llorona

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Nun

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Insidious: The Last Key

    ★★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Death Note

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Wailing

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 3

    ★★★

  • The Boy Next Door

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Attack on Titan: Crimson Bow and Arrow

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Godzilla

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Thor: The Dark World

    ★★★½

  • Insidious: Chapter 2

    ★★★

  • The Green Inferno

    ★★★½

  • About Time

    ★★★★½

  • The Garden of Words

    ★★★★

  • Before Midnight

    ★★★★

  • The Dictator

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Drive

    ★★★★

  • Thor

    ★★★½

  • Insidious

    ★★★★

  • Blue Valentine

    ★★★½

  • (500) Days of Summer

    ★★★★½

  • Mother

    ★★★★

  • Yes Man

    ★★★½

  • WALL·E

    ★★★½

  • The Girl Next Door

    ★★

  • Before Sunset

    ★★★★

  • The Butterfly Effect

    ★★★½

  • 8 Mile

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • The Blair Witch Project

    ★★★½

  • Perfect Blue

    ★★★★

  • Before Sunrise

    ★★★★½

  • The Silence of the Lambs

    ★★★½

  • Grave of the Fireflies

    ★★★★

  • My Neighbor Totoro

    ★★★★