Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Star Wars

Star Wars

1977
×
Edit this entry  
28
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
Edit this entry  
24
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
Edit this entry  
18
Shame

Shame

2011
×
Edit this entry  
14
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Edit this entry  
23
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
Edit this entry  
12
Marty

Marty

1955
×
Edit this entry  
25
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
24
Sick of Myself

Sick of Myself

2022
×
Edit this entry  
23
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
Edit this entry  
22
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
Edit this entry  
21
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
Edit this entry  
01
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
Edit this entry  
07
The Whale

The Whale

2022
×
Edit this entry  
15
Margin Call

Margin Call

2011
×
Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
Edit this entry  
13
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
Edit this entry  
11
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
Edit this entry  
10
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
Edit this entry  
09
The Menu

The Menu

2022
×
Edit this entry  
05
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Rush

Rush

2013
×
★★★½
Edit this entry  
02
We Cry Together

We Cry Together

2022
×
Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Casino

Casino

1995
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Edit this entry  
25
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
Edit this entry  
21
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★½
Edit this entry  
31
Ricky Gervais: SuperNature

Ricky Gervais: SuperNature

2022
×
Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
Edit this entry  
29
Menace II Society

Menace II Society

1993
×
Edit this entry  
13
Songs from the Second Floor

Songs from the Second Floor

2000
×
Edit this entry  
08
jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Scenes with Beans

Scenes with Beans

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★
Edit this entry