aazizcan05 has logged 32 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Beanfilm

Beanfilm

1976
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Courier

The Courier

2020
×
★★
Edit this entry  
02
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★½
Edit this entry  
28
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★½
Edit this entry  
22
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
American History X

American History X

1998
×
★★★★
Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
10
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
Edit this entry  
09
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Edit this entry  
07
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
★★½
Edit this entry  
07
Winter Light

Winter Light

1963
×
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Meeting the Man: James Baldwin in Paris

Meeting the Man: James Baldwin in Paris

1971
×
Edit this entry  
31
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
18
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Edit this entry  
09
Confidentially Yours

Confidentially Yours

1983
×
★★½
Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Edit this entry  
07
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Master

The Master

2012
×
★★
Edit this entry  
03
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
02
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★★
Edit this entry  
02
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Edit this entry