RSS feed for ab

ab has logged 22 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Starfish

Starfish

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical 2

High School Musical 2

2007
×
Read the review Edit this entry  
15
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Host

The Host

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Topo

El Topo

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Hala

Hala

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry