RSS feed for Alex

Alex has watched 128 fantasy films.

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bao

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★½

  • Justice League

    ★½

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Beauty and the Beast

    ★★½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★

  • A Ghost Story

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★

  • The Jungle Book

    ★★★★

  • Sausage Party

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • The Mermaid

    ★★★½

  • Swiss Army Man

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hobbit: The Battle of the Five Armies

    ★★★

  • Into the Woods

    ★★½

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★★

  • The Amazing Spider-Man 2

    ½

  • The Lego Movie

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★

  • The Hobbit: The Desolation of Smaug

    ★★

  • Thor: The Dark World

  • The Wolverine

    ★★★

  • Man of Steel

    ★★

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

    ★★½

  • Ted

    ★★★

  • The Amazing Spider-Man

  • The Hunger Games

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Thor

    ★★

  • Sucker Punch

    ★★½

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★½

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

    ★★★

  • How to Train Your Dragon

    ★★

  • Alice in Wonderland

    ★★★

  • Avatar

    ★★★★

  • A Christmas Carol

    ★★★

  • Mr. Nobody

    ★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

    ★★★

  • Enter the Void

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★

  • Hellboy II: The Golden Army

    ★★★½

  • Enchanted

    ★★

  • Across the Universe

    ★★½

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

    ★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Shrek the Third

    ★★½

  • Spider-Man 3

    ★★★½

  • Ghost Rider

    ★★½

  • Night at the Museum

    ★★½

  • Stranger Than Fiction

    ★★½

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • The Illusionist

    ★★★★

  • Click

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★

  • V for Vendetta

    ★★★★★

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

    ★★½

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

    ★★★

  • Corpse Bride

    ★★★★

  • Charlie and the Chocolate Factory

    ★½