Sort by

abbaghoul has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Light Sleeper

Light Sleeper

1992
×
★★★
Edit this entry  
21
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★
Edit this entry  
20
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Edit this entry  
14
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★
Edit this entry  
13
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Radiohead at Lollapalooza Berlin 2016

Radiohead at Lollapalooza Berlin 2016

2016
×
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Together Together

Together Together

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
20
Ema

Ema

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
09
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
★★★
Edit this entry  
03
Little Italy

Little Italy

2018
×
Read the review Edit this entry  
03
Certain Women

Certain Women

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Father of the Bride

Father of the Bride

1991
×
Edit this entry  
25
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Edit this entry  
22
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
Edit this entry  
20
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
Read the review Edit this entry  
19
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Barefoot in the Park

Barefoot in the Park

1967
×
Read the review Edit this entry  
07
Sunshine Cleaning

Sunshine Cleaning

2008
×
Edit this entry  
07
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
Die Hard

Die Hard

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

1950
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Loop

In the Loop

2009
×
Read the review Edit this entry  
24
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Luca

Luca

2021
×
Edit this entry  
16
Grease

Grease

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Radiohead: In Rainbows – From the Basement

Radiohead: In Rainbows – From the Basement

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry