RSS feed for Abbey

Abbey has logged 22 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Martyrs

Martyrs

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coherence

Coherence

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Clue

Clue

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scare Campaign

Scare Campaign

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brave

Brave

2012
×
Read the review Edit this entry  
23
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Cinderella

Cinderella

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cow Belles

Cow Belles

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry