• Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • After We Fell

    ½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • F9

    ½

  • Cruella

    ★★★½

  • INEXPLICITUS

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • Tom & Jerry

    ½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Bonkers

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • After We Collided

    ½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★½

  • The Creak

  • The Letter Room

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Tall Girl

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

  • Shazam!

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Creed II

    ★½

  • The Grinch

    ★★½

  • Night School

    ★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • The Meg

    ★★★½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★

  • Escape Plan 2: Hades

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • F*&% the Prom

  • Ferdinand

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Dismissed

    ½