• Squid Game

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Cinderella

  • Free Guy

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★★

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Moxie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★½

  • The Dig

    ★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Dance of the Forty One

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

    ★½

  • The Boys in the Band

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

    ½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Cats

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Tall Girl

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Descendants 3

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Men in Black: International

    ★★★★

  • Good Omens

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • After

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • Paddleton

    ★★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Dumplin'

    ★★★★