abby has logged 15 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Spiderwick Chronicles

The Spiderwick Chronicles

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Zathura: A Space Adventure

Zathura: A Space Adventure

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★★
Edit this entry  
11
South Pacific

South Pacific

1958
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry