Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Handsome Devil

Handsome Devil

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Sister My Sister

Sister My Sister

1994
×
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Hole

The Hole

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
White Oleander

White Oleander

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
May

May

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
City of Angels

City of Angels

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lolita

Lolita

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Gia

Gia

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Creatures

Beautiful Creatures

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Speak

Speak

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry