• The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Lorena

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Innocent Man

    ★★★★

  • Louis Theroux's: Altered States

    ★★★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • The Perfection

    ½

  • High Life

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★½

  • 14 Cameras

    ★½

  • Sharp Objects

    ★★★

  • Gotti

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Prospect

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Papers, Please: The Short Film

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★★

  • Louis Theroux: Talking to Anorexia

    ★★★★

  • The Woods

    ★★★★

  • Louis Theroux: Dark States

    ★★★★½

  • Creep 2

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • The Ritual

    ★★½

  • mother!

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★½

  • Mommy Dead and Dearest

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★½

  • Get Out

    ★★★★★

  • Casting JonBenet

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★½

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★★★

  • Black Mirror: Nosedive

    ★★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★