• Fire Island

    ★★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • Love, Death & Robots: Jibaro

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

  • Love, Death & Robots: Swarm

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

  • Thar

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Runway 34

    ★★★

  • Jersey

    ★★★

  • K.G.F: Chapter 2

    ½

  • The Northman

    ★★★★

  • RRR

    ★★★½

  • Jalsa

    ★★★

  • Deep Water

    ★★

  • Ambulance

  • X

    ★★★★

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Pada

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Jhund

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Novelist's Film

    ★★★½

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Dark Glasses

  • Badhaai Do

    ★★★★

  • Gehraiyaan

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Hatching

    ★★★

  • Watcher

    ★★★½

  • Emergency

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Minnal Murali

    ★★★

  • 83

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Sardar Udham

    ★★★★

  • Sanak

    ★½

  • The Rescue

    ★★★★½

  • House of Secrets: The Burari Deaths

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Yuni

    ★★★★

  • Benediction

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★