Abhishek has logged 691 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Oasis

Oasis

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Trial of Joan of Arc

The Trial of Joan of Arc

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
Rehana Maryam Noor

Rehana Maryam Noor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★½
Edit this entry  
25
Nitram

Nitram

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
Memoria

Memoria

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Taking of Pelham One Two Three

The Taking of Pelham One Two Three

1974
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Sun in a Net

The Sun in a Net

1963
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Driver

The Driver

1978
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Feast

The Feast

2021
×
★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Churuli

Churuli

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
Pebbles

Pebbles

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Zeros and Ones

Zeros and Ones

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wet Season

Wet Season

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Silence Has No Wings

Silence Has No Wings

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Cop Movie

A Cop Movie

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
15
Prayers for the Stolen

Prayers for the Stolen

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hanging Garden

Hanging Garden

2005
×
★★★★
Edit this entry  
14
Black Peter

Black Peter

1964
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Times

Three Times

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Occident

Occident

2002
×
★★★
Edit this entry  
13
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★½
Edit this entry  
13
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
12
The Damned

The Damned

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Trouble in Paradise

Trouble in Paradise

1932
×
★★★½
Edit this entry  
11
Passing

Passing

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Club

The Club

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
09
A Letter to Three Wives

A Letter to Three Wives

1949
×
★★★★
Edit this entry  
09
Gestapo's Last Orgy

Gestapo's Last Orgy

1977
×
Edit this entry  
09
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Papicha

Papicha

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dead of Night

Dead of Night

1945
×
★★★½
Edit this entry  
06
Stromboli

Stromboli

1950
×
★★★½
Edit this entry  
05
Confidence

Confidence

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Torment

Torment

1944
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2006
×
★★★½
Edit this entry  
04
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Edit this entry