• The Man From Toronto

    ★★½

  • Rivo

    ★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

    ★★

  • Jayeshbhai Jordaar

  • Another One

    ★★★½

  • Jersey

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Perfect Strangers

  • Full Moon

  • For Zeko

    ★★★

  • 83

    ★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • Bimbo

    ★★★★

  • Pushpa: The Rise - Part 1

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Extracurricular

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Dhamaka

    ★★

  • Sooryavanshi

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Difference in Experience

    ★★★

  • My Bride

  • Squid Game

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★★

  • Bell Bottom

    ★★½

  • 200 Pounds

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★

  • Shershaah

    ★★★

  • Mousa

    ★★

  • The Humans & the Mongoose

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Escape from Mogadishu

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Coco Chanel

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Knower: Younis's Return

    ★★★

  • Some People Don't Revisit the Marriage Officiant

    ★½

  • The Journey

    ★★½

  • Not Me

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★

  • Mom Is Pregnant

    ★½

  • For Rent

    ★★½

  • F9

    ★★

  • Ahmed Notre-Dame

    ★½

  • One Second

  • Deedo

  • Radhe

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Seobok: Project Clone

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Pharaohs’ Golden Parade

  • Dearest Boy

    ★★

  • Digging to Death

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★★

  • Coolie No. 1

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Laxmii

  • Paranormal

    ★★★★

  • Bloodline

    ½

  • The Floating Plan

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Soulmate

    ★★

  • The Eight Hundred

    ★★★★

  • Deliver Us from Evil

    ★★★½

  • The Washing Machine

    ★½

  • The Enshrined Saint

    ★★

  • Dil Bechara