Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
Edit this entry  
09
Circle

Circle

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Limbo

Limbo

2020
×
★★
Edit this entry  
18
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
Edit this entry  
16
Annihilation

Annihilation

2018
×
★½
Edit this entry  
09
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Edit this entry  
07
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
01
Greenland

Greenland

2020
×
Edit this entry  
21
Nobody

Nobody

2021
×
★★½
Edit this entry  
31
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
22
Four Brothers

Four Brothers

2005
×
½
Edit this entry  
18
Incendies

Incendies

2010
×
Edit this entry  
12
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
Edit this entry  
05
Eye for an Eye

Eye for an Eye

2019
×
★½
Edit this entry  
04
Perfect Strangers

Perfect Strangers

2016
×
★½
Edit this entry  
21
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★½
Edit this entry  
18
The Lives of Others

The Lives of Others

2006
×
★★½
Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Vacation

Vacation

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
A Separation

A Separation

2011
×
★★★
Edit this entry  
14
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
Edit this entry  
14
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
The Departed

The Departed

2006
×
★★
Edit this entry  
12
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
10
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★
Edit this entry  
08
The Place

The Place

2017
×
★★★
Edit this entry  
03
Under the Riccione Sun

Under the Riccione Sun

2020
×
Edit this entry  
27
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★½
Edit this entry  
27
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★½
Edit this entry  
27
At Night, They Dance

At Night, They Dance

2011
×
★★½
Edit this entry  
27
Little Miss Sunshine

Little Miss Sunshine

2006
×
★★★½
Edit this entry  
24
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
Edit this entry  
24
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
Edit this entry  
24
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★½
Edit this entry  
23
Captain Fantastic

Captain Fantastic

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★
Edit this entry  
19
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★½
Edit this entry  
19
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★
Edit this entry  
18
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
Edit this entry  
18
Soul

Soul

2020
×
★½
Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Good Time

Good Time

2017
×
★★
Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
½
Edit this entry  
15
Gaza Mon Amour

Gaza Mon Amour

2020
×
★★★½
Edit this entry