Sort by
  • The Batman

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Happening

    ★★★

  • A Hero

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • CODA

    ★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel III. Spring Song

    ★★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Five Feet Apart

    ★★

  • System Crasher

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel II. Lost Butterfly

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Maquia: When the Promised Flower Blooms

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Fate/stay night: Heaven's Feel I. Presage Flower

    ★★★★

  • I, Tonya

    ★★★

  • No Date, No Signature

    ★★★★

  • A Silent Voice

    ★★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Salesman

    ★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★½

  • The Revenant

    ★★★½

  • Steve Jobs

    ★★★

  • Heart Attack

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • Ping Pong the Animation

    ★★★½

  • Whiplash

    ★★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • Hope

    ★★★½

  • Prisoners

    ★★★½

  • The Past

    ★★★

  • What the Day Owes the Night

    ★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Brave

    ★★

  • Drive

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • Detachment

    ★★★½

  • A Separation

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Inception

    ★★★½

  • Remember Me

    ★★

  • Mr. Nobody

    ★★★½

  • The Hangover

    ★★★

  • Up

    ★★½

  • About Elly

    ★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★