• An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Mommy

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • Heart Attack

    ★★★½

  • Masculin Féminin

    ★★★

  • Kes

    ★★★★

  • The Color Purple

    ★★★★

  • 8½

    ★★★★

  • Autumn Sonata

    ★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★

  • Memento

    ★★★½

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★½

  • The Apartment

    ★★★★