• The Suicide Squad

    ½

  • Cruella

    ½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Can't Get You Out of My Head

  • Puparia

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ½

  • TFW No GF

  • Kill It and Leave This Town

    ★★★

  • Rogue Warfare: Death of a Nation

    ½

  • Crazy Samurai Musashi

  • 1917

    ½

  • The Flowers of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Battle of Jangsari

    ½

  • Rambo: Last Blood

    ½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★

  • Marriage Story

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Anima

  • The Painted Bird

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Family Romance, LLC

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ½

  • Avengers: Endgame

    ½

  • Hellboy

    ½

  • Us

    ½

  • Truth and Justice

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ½

  • Ralph Breaks the Internet

  • Bohemian Rhapsody

    ½

  • The Nun

    ½

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ½

  • El Diesel

    ½

  • Matou

  • A Personal Film about My Past 22 Years

  • Down a Dark Hall

    ½

  • Penguin Highway

    ★½

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★

  • Shoplifters

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★

  • Pity

    ★★

  • 12 Strong

    ½

  • Tennessee Devil Redux

  • Photocopy

    ½

  • Bleeding Steel

    ½

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ½

  • Blade Runner 2049

    ★★½

  • Blade Runner: Black Out 2022

  • World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★½

  • mother!

    ★★½

  • Human Flow

  • Death Note

    ½

  • American Made

    ½

  • Manhunt

  • The Emoji Movie

    ½

  • No Game No Life: Zero

  • Dunkirk

    ★½

  • War for the Planet of the Apes

  • Mary and the Witch's Flower

  • Transformers: The Last Knight

    ½

  • Loving Vincent

    ★★½

  • Loveless

    ★★½

  • In a Heartbeat

    ½