• No Time to Die

    ★★★½

  • Aftermath

    ★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Not Me

    ★★½

  • Mom Is Pregnant

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Nobody

    ★★★

  • CODA

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • Cuties

  • A Fall from Grace

    ★★

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Little Women

  • 1917

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Mary

  • Joker

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • 27th of Shaban

    ★★

  • Curtain

    ½

  • The Rat

    ½

  • Captain Marvel

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Johnny English Strikes Again

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★½

  • The Favourite

  • Christopher Robin

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★

  • Calibre

    ★★★

  • Mama's Boy

  • Mirai

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • 303

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • The Open House

    ½

  • Happy Valentine's Day

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★

  • Happiness

  • Wonder

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • A Taxi Driver

    ★★★★½

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Despicable Me 3

    ★★

  • 47 Meters Down

    ★★

  • The Florida Project

    ★★★½

  • Okja

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Predicament in Sight

  • Wasati

    ★★½

  • Life

    ★★★

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Columbus

    ★★★★

  • City of Ghosts

  • Why Him?

    ★★