• The Batman

    ★★★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Mank

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Greenland

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • About Endlessness

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • First Cow

    ★★★

  • It Must Be Heaven

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • La Belle Époque

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • Born a King

    ★★★

  • 27th of Shaban

    ★★

  • The Rat

    ★★

  • Curtain

    ★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Burning

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Cold War

    ★★★½

  • Thunder Road

    ★★★★

  • Transit

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★★½

  • The Dark Tower

    ★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • Predicament in Sight

    ★★½

  • Wasati

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Fist Fight

    ★★

  • Wind River

    ★★★★½

  • Is Sumiyati Going to Hell?

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • War Dogs

    ★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Aquarius

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½