RSS feed for AbeeChua
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Children Act

The Children Act

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Military Wives

Military Wives

2019
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Edit this entry  
31
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★★
Edit this entry  
27
Cheer Up, Mr. Lee

Cheer Up, Mr. Lee

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
19-Nineteen

19-Nineteen

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
71: Into the Fire

71: Into the Fire

2010
×
★★★★
Edit this entry  
09
Big Bang Made - The Movie

Big Bang Made - The Movie

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tazza: The Hidden Card

Tazza: The Hidden Card

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Commitment

Commitment

2013
×
★★★
Edit this entry  
19
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Guide to Recognizing Your Saints

A Guide to Recognizing Your Saints

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arctic Dogs

Arctic Dogs

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
21
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Midway

Midway

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★
Edit this entry  
17
Abominable

Abominable

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
In the Tall Grass

In the Tall Grass

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Judy

Judy

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry