RSS feed for AbeeChua

AbeeChua has logged 307 entries for films released in the 2010s.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Edit this entry  
06
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Edit this entry  
03
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

Detective Dee and the Mystery of the Phantom Flame

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Devil And Angel

Devil And Angel

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Breakup Guru

The Breakup Guru

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
The Dead End

The Dead End

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
19
American Dreams in China

American Dreams in China

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Four 3

The Four 3

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Duckweed

Duckweed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 – Parabellum

John Wick: Chapter 3 – Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Four 2

The Four 2

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Four

The Four

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Shadow

Shadow

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Judge

The Judge

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★
Edit this entry  
13
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★★
Edit this entry