RSS feed for AbeeChua

AbeeChua has logged 19 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
Edit this entry  
26
Lakeview Terrace

Lakeview Terrace

2008
×
★★★
Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
23
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
Insidious

Insidious

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★
Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry