RSS feed for Abel

Abel has logged 31 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Messi and Maud

Messi and Maud

2017
×
★★★½
Edit this entry  
31
Counting Tiles

Counting Tiles

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Permanent Green Light

Permanent Green Light

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Radiance

Radiance

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Zagros

Zagros

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Wild Boys

The Wild Boys

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Man of Integrity

A Man of Integrity

2017
×
★★★
Edit this entry  
25
A Man of Integrity

A Man of Integrity

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Molly's Game

Molly's Game

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Edit this entry  
21
Radiance

Radiance

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Edit this entry  
14
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
13
20,000 Days on Earth

20,000 Days on Earth

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Home

Home

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
09
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Laurence Anyways

Laurence Anyways

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: Playtest

Black Mirror: Playtest

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
01
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★½
Edit this entry