• Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★

  • Bad Travelling

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • The Bubble

  • Deep Water

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★½

  • Who Said Macbeth

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Unzensiert – Bushido’s Wahrheit

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Red Notice

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★

  • Eternals

    ★★

  • Antlers

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Margrete: Queen of the North

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½