Sort by

Abraham has logged 283 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
22
Eragon

Eragon

2006
×
Read the review Edit this entry  
22
Nothing to Hide

Nothing to Hide

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
04
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
25
Focus

Focus

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★
Edit this entry  
17
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★
Edit this entry  
13
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★★
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★½
Edit this entry  
11
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★½
Edit this entry  
10
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★
Edit this entry  
09
Desperado

Desperado

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kontrolle

Kontrolle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
37 Aufrufe

37 Aufrufe

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
06
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Edit this entry  
06
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Family Braun

Family Braun

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Dora and the Lost City of Gold

Dora and the Lost City of Gold

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Snowflake

Snowflake

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Edit this entry