Sort by

Abraham has logged 35 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Silent Revolution

The Silent Revolution

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Collini Case

The Collini Case

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Director and the Jedi

The Director and the Jedi

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
mother!

mother!

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
09
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Secret War

Love, Death & Robots: The Secret War

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Alternate Histories

Love, Death & Robots: Alternate Histories

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Blindspot

Love, Death & Robots: Blindspot

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Zima Blue

Love, Death & Robots: Zima Blue

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Lucky 13

Love, Death & Robots: Lucky 13

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Fish Night

Love, Death & Robots: Fish Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Helping Hand

Love, Death & Robots: Helping Hand

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Shape-Shifters

Love, Death & Robots: Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Dump

Love, Death & Robots: The Dump

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Good Hunting

Love, Death & Robots: Good Hunting

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Three Robots

Love, Death & Robots: Three Robots

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Goldfish

The Goldfish

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
IRA

IRA

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★★
Edit this entry  
02
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry