• Seance of the Past

    ★★★★

  • Darlings

    ★★½

  • Sita Ramam

    ★★½

  • Poikkal Kuthirai

    ½

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Shamshera

  • Bullet Train

    ★★

  • Shabaash Mithu

    ★★★

  • The Gray Man

    ★★½

  • The Warriorr

    ★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★

  • Quaid-e-Azam Zindabad

    ★★½

  • Kaduva

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Rocketry: The Nambi Effect

    ★★★

  • JugJugg Jeeyo

    ★★★

  • Viraata Parvam

    ★★★

  • Veetla Vishesham

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

  • Ante... Sundaraniki!

    ★★★

  • Lightyear

    ★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Major

    ★★½

  • Vikram

    ★★★½

  • F3: Fun and Frustration

  • Elvis

    ★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★½

  • Jurassic World Dominion

  • Men

    ★★

  • Bhool Bhulaiyaa 2

  • Don

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Runway 34

    ★★

  • Acharya

  • Jana Gana Mana

    ★★½

  • Kaathuvaakula Rendu Kaadhal

    ★★½

  • K.G.F: Chapter 2

    ★★½

  • Father Stu

    ★★

  • Beast

    ★½

  • Manmatha Leelai

    ★★

  • The Northman

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★½

  • Morbius

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★

  • RRR

    ★★★★½

  • Umma

    ★½

  • Bachchhan Paandey

    ★★

  • The Bad Guys

    ★★★½

  • James

    ★½

  • Ambulance

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • Maaran

    ★★

  • Radhe Shyam

    ½

  • Etharkkum Thunindhavan

    ★★½

  • Jhund

    ★★★

  • Naradan

    ★★

  • Bheemla Nayak

    ★★

  • Studio 666

    ★½

  • Valimai

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Dog

    ★★★

  • Gangubai Kathiawadi

    ★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★

  • Gehraiyaan

    ★★

  • FIR

    ★★½

  • Badhaai Do

    ★★½

  • Mahaan

    ★★★

  • Uncharted

    ★★