Sort by

Abhinandhan has logged 29 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Saaho

Saaho

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Aadai

Aadai

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
First Love

First Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Kolaigaran

Kolaigaran

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
For Sama

For Sama

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Alice

Alice

2019
×
★★★
Edit this entry  
08
Gunman's Walk

Gunman's Walk

1958
×
★★★★
Edit this entry  
07
Australia: The Wild Top End

Australia: The Wild Top End

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Young Ahmed

Young Ahmed

2019
×
Read the review Edit this entry  
06
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Monos

Monos

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
True Romance

True Romance

1993
×
★★★
Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Edit this entry