Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Hey! Sinamika

Hey! Sinamika

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Shaurya

Shaurya

2008
×
★★★★
Edit this entry  
08
Do Dooni Chaar

Do Dooni Chaar

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
American Bistro

American Bistro

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Goal!

Goal!

2005
×
★★★
Edit this entry  
18
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
Snatch

Snatch

2000
×
★★★★
Edit this entry  
15
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★
Edit this entry  
13
Raazi

Raazi

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★★½
Edit this entry  
11
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Chandigarh Kare Aashiqui

Chandigarh Kare Aashiqui

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★½
Edit this entry  
04
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★½
Edit this entry  
03
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★½
Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
01
Keanu

Keanu

2016
×
★★★
Edit this entry  
31
Race

Race

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Edit this entry  
29
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
DodgeBall: A True Underdog Story

DodgeBall: A True Underdog Story

2004
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Edit this entry  
23
Shubh Mangal Zyada Saavdhan

Shubh Mangal Zyada Saavdhan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Villains

Villains

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Every Secret Thing

Every Secret Thing

2014
×
★½
Edit this entry  
24
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
What are the Odds?

What are the Odds?

2019
×
★★★
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Borg vs McEnroe

Borg vs McEnroe

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★½
Edit this entry  
20
Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

Talladega Nights: The Ballad of Ricky Bobby

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Crash

Crash

2004
×
★½
Edit this entry  
18
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Edit this entry