Sort by

abhollmann has logged 71 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hush

Hush

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vice

Vice

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lamb

Lamb

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Web

The Web

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fear of Rain

Fear of Rain

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dolphin Lover

Dolphin Lover

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Office Space

Office Space

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Pineapple Express

Pineapple Express

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry