• The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★½

  • #Alive

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Half of It

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • The Thing About Harry

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Happy Old Year

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Noelle

    ★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • The Wedding Year

    ★★½

  • Savage X Fenty Show

  • Unbelievable

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Kingmaker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • Float

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Straight Up

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Sun Is Also a Star

    ★★½

  • Poms

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • The Last Summer

  • Buffaloed

    ★★★

  • Someone Great

    ★★★

  • After

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★

  • Luce

    ★★★

  • Amanda Seales: I Be Knowin'

    ★★★

  • Late Night

    ★★★½

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Fyre

  • Dumplin'

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Princess Switch

    ★★

  • Swiped

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Holiday Calendar

    ★★½

  • Night School

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Widows

    ★★★½

  • Teen Spirit

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Little Italy

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

  • Sharp Objects

    ★★★★