Sort by
  • Top Gun: Maverick

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Phantom of the Open

    ★★★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★

  • Belfast

    ★★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Mank

  • Another Round

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

  • Uncut Gems

    ★★½

  • First Cow

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Official Secrets

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

  • Joy

    ★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Spotlight

    ★★★½

  • Paddington

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Before Midnight

    ★★★★

  • Django Unchained

  • The Hunt

  • Once Upon a Time in Anatolia

  • Midnight in Paris

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★½

  • Inception

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Inglourious Basterds

  • Knowing

  • Hunger

  • Taken

    ★★★★

  • Atonement

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★★

  • Gone Baby Gone

  • Flushed Away

    ★★★½

  • Pan's Labyrinth

  • The Lives of Others

  • V for Vendetta

    ★★★

  • Sin City

    ★★★½

  • Mysterious Skin

    ★★★★½

  • Collateral

    ★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

  • Before Sunset

    ★★★★

  • Primer

    ★★★★

  • Oldboy

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Identity

  • Catch Me If You Can

  • 28 Days Later

    ★★½

  • Minority Report

  • Ocean's Eleven

    ★★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★½

  • Donnie Darko

    ★★★