RSS feed for Andrew
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
I Heart Huckabees

I Heart Huckabees

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Zen Diaries of Garry Shandling

The Zen Diaries of Garry Shandling

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Old Man & the Gun

The Old Man & the Gun

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Man Who Wasn't There

The Man Who Wasn't There

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Glass

Glass

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Laggies

Laggies

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Training Day

Training Day

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Split

Split

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
My Winnipeg

My Winnipeg

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Babel

Babel

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Read the review Edit this entry  
27
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
True Stories

True Stories

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kedi

Kedi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mule

The Mule

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Billy Lynn's Long Halftime Walk

Billy Lynn's Long Halftime Walk

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lost in America

Lost in America

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry