• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Bloodshot

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Call of the Wild

    ★★½

  • Fantasy Island

    ½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • The Turning

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

    ★½

  • Togo

    ★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Spies in Disguise

    ★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Lady and the Tramp

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Midway

    ★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Countdown

    ★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • True History of the Kelly Gang

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★