Sort by

ali ✨✨ has logged 71 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Glory

Glory

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mulan

Mulan

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Gettysburg

Gettysburg

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
Read the review Edit this entry  
31
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Rush

Rush

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Bye Lenin!

Good Bye Lenin!

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Burnt

Burnt

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
National Treasure

National Treasure

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Joyeux Noel

Joyeux Noel

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Anne Frank Remembered

Anne Frank Remembered

1995
×
★★★½
Edit this entry  
28
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Defiance

Defiance

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
1917

1917

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Devil's Dosh

The Devil's Dosh

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry