• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • Deep Water

    ★½

  • X

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Moonfall

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

  • Scream

    ★★★★

  • The 355

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Gracinha

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★

  • The Addams Family 2

    ★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

  • Ennio: The Maestro

  • Attica

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • star-crossed: the film

    ★★★½

  • Private Desert

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Lead Me Home

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Encounter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Cinderella

    ½

  • Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★½

  • Cyrano

    ★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½