Sort by

abner has logged 44 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spectre

Spectre

2015
×
★★½
Edit this entry  
30
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★½
Edit this entry  
29
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared 6

Don't Hug Me I'm Scared 6

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared 5

Don't Hug Me I'm Scared 5

2015
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★
Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★
Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Don't Hug Me I'm Scared

Don't Hug Me I'm Scared

2011
×
★★
Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
½
Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Kate

Kate

2021
×
Edit this entry  
21
Your Hands

Your Hands

2015
×
★★
Edit this entry  
19
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
star-crossed: the film

star-crossed: the film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Marvel One-Shot: All Hail the King

Marvel One-Shot: All Hail the King

2014
×
★★★
Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Angry Birds Movie 2

The Angry Birds Movie 2

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
05
Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

Happier Than Ever: A Love Letter to Los Angeles

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry