• Enola Holmes

    ★★

  • The Book of Sun

    ★★★

  • Fatal Affair

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • Greyhound

    ★★★

  • Capone

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★

  • Cuties

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • 6 Underground

    ★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • 1917

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★

  • Kidnapping Stella

    ★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • The Silence

    ★★

  • I See You

    ★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • Halloween

    ★★★

  • Edge of Fear

    ★½

  • Father of the Year

  • How It Ends

    ★★

  • Skyscraper

    ★★

  • Rampage

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Bright

    ★★

  • Phantom Thread

  • Burn Out

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • Forgotten

    ★★★★½

  • Marrowbone

    ★★★

  • Cargo

    ★★

  • Cult of Chucky

    ★★

  • 1922

    ★★

  • The Ritual

    ★★

  • Papillon

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Veronica

    ★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Annabelle: Creation

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • It Comes at Night

    ★½

  • Going in Style

    ★★★

  • Mayhem

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • True Memoirs of an International Assassin

    ★★

  • Inferno

    ★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★★