RSS feed for avaah
  • Scoob!

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dolittle

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★½

  • Tall Girl

    ★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Ma

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • After

    ½

  • Shazam!

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Good Boys

    ★★★½

  • Dumbo

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Triple Frontier

    ★★★

  • Isn't It Romantic

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½