Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
The Menu

The Menu

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Naked Singularity

Naked Singularity

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Lady Chatterley's Lover

Lady Chatterley's Lover

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
American Mary

American Mary

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bones and All

Bones and All

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Emily

Emily

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Humsafar

Humsafar

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
18
In the Name of God

In the Name of God

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Terrifier 2

Terrifier 2

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bajirao Mastani

Bajirao Mastani

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Invitation

The Invitation

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Titane

Titane

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnight

Midnight

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Hum Tumhare Hain Sanam

Hum Tumhare Hain Sanam

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Nope

Nope

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jack Reacher: Never Go Back

Jack Reacher: Never Go Back

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tum Bin

Tum Bin

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Tees Maar Khan

Tees Maar Khan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Purple Hearts

Purple Hearts

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black Phone

The Black Phone

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Housefull

Housefull

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Gangubai Kathiawadi

Gangubai Kathiawadi

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Parineeta

Parineeta

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Persuasion

Persuasion

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Raaz

Raaz

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Bhool Bhulaiyaa 2

Bhool Bhulaiyaa 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Dhadkan

Dhadkan

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Badhaai Do

Badhaai Do

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Circle

The Circle

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★★
Edit this entry  
24
The Batman

The Batman

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
X

X

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry