Sort by

abortedamyadams has logged 26 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Lolita

Lolita

1962
×
★½
Edit this entry  
03
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Edit this entry  
03
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★½
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
★★
Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lady Macbeth

Lady Macbeth

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Her

Her

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Lootera

Lootera

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bel Ami

Bel Ami

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
High Life

High Life

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Craft

The Craft

1996
×
★★
Edit this entry  
16
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★
Edit this entry  
07
Kill Your Darlings

Kill Your Darlings

2013
×
★★★½
Edit this entry